Wyjazdy OSP Dłużec.

Wyjazdy Ochotniczej Straży Pożarnej Dłużec.

06.07.2014 r.
W dniu 06.07.2014 roku. Tragiczny wypadek w lesie pomiędzy miejscowością Zabagnie a miejscowością Dłużec. Zginęli dwaj kierowcy - jeden z nich zmarł na miejscu, drugi po przewiezieniu do szpitala. Kierujący samochodem renault clio, 23-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo  jadącą toyotę. Ten drugi pojazd prowadził 49-letni mężczyzna.  Kierujący renaultem zmarł na miejscu zdarzenia, natomiast drugiego kierowcę w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem do szpitala, gdzie pomimo walki lekarzy o jego życie zmarł. Czworo pasażerów toyoty z obrażeniami ciała zabrano karetkami do szpitali.
 25.06.2014 r.
W dniu 25.06.2014 przed południem na drodze wojewódzkiej nr 794 w naszej miejscowości doszło
do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Ford Modeno i VW Golf). W samochodzie Ford podróżowały trzy osoby, w samochodzie VW jedna osoba. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby: dwie z Forda i jedna z VW. W akcji uczestniczyły 2 samochody naszej OSP.(nikt nie zginą)

Nasi strażacy uczestniczyli.

2013 r.
Powódź nawiedziła gminę Wolbrom.